Késő reneszánsz és barokk a Nemzeti Galériában
A Magyar Nemzeti Galéria késő reneszánsz és barokk művészet állandó kiállítását néztük meg október 19-én. 250 év magyarországi és közép-európai művészetét, az 1600 körüli évek Bécsben, Prágában, készült manierista alkotásaival kezdődően. A barokk kor kastélykultúráját falkép hatású rokokó életképek, csendéletek és reprezentatív nemesi portrégaléria idézték fel, melyeket Gimesi Péter rendkívül érdekes előadása varázsolt nekünk érthetővé. A 18. század elejének művészetét cseh, sziléziai és német mesterek, illetve olyan magyar festők alkotásai jelenítik meg, akik külföldön váltak híressé, mint az Angliában élt csendéletfestő, Bogdány Jakab, valamint Mányoki Ádám, II. Rákóczi Ferenc udvari portréfestője. A monumentális alkotások mellett oltárkép- és freskóvázlatok segítenek felidézni a barokk egyházi festészet egykori teljességét, közülük több magyar szent királyok legendájából vett jelenetet dolgoz fel. Felkészülten érkeztünk, a szórakoztatva művelő Waldemar Januszczak filmjének ismeretével.
http://indavideo.hu/video/Barokk_-_1_-_Baroque2009Dokumentumfilm
http://indavideo.hu/video/Barokk_-_2_-_Baroque2009Dokumentumfilm
http://indavideo.hu/video/Barokk_-_3_-_Baroque2009Dokumentumfilm
A kiállítás mozgáskorlátozottaknak és kísérőjének ingyenes és akadálymentes. Köszönjük a Zsótér Pál Alapítványnak a lehetőséget: 7.b és 8.a osztály.
Mozgásjavító Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola és Kollégium
OM azonosító: 038425